Vláknina a Psyllium

Pokud uvažujete o povánoční redukci váhy, doporučuji, abyste obrátili svou pozornost na doplňky stravy s obsahem vlákniny. Vláknina má celou řadu příznivých efektů, zlepšuje např. zažívání a chrání před rakovinou tlustého střeva. Prakticky čistou vlákninou, získanou z jitrocele indického, je psyllium.

Pro hubnutí je vláknina výhodná v tom, že nabotná (zvětší ve vodě cca 40x svůj objem) a nabotnalá vláknina tak mechanicky způsobuje pocit nasycení. Tento princip se využívá i u jiných doplňků stravy na hubnutí, jako je např. Slimball, který je (v reklamě) přirovnáván svými účinky k chirurgickému balonku.

PsylliumDalší efekt vlákniny je snížení vstřebávání tuků z potravy. To vede také k mírnému efektu vedoucímu ke snížení váhy. Jde o princip, který se používá také například u zdravotnického prostředku XLS Medical – Vázání kalorií z tuků.

Psyllium je výhodné především možnosti použití – lze jej konzumovat samostatně i přidávat do jídla – a také z hlediska poměru cena/výkon: běžná denní dávka vyjde do dvacetikoruny.

Přidej komentář